"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

Sonuçlar

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'nın 15 Temmuz Mesajı

Nerden Nereye: /

15.07.2018

“15 Temmuz’da Türk milleti haysiyetine sahip çıkmış, çıplak elleriyle tarihe el koymuştur.” 

Bundan iki yıl önce, 15 Temmuz 2016’da milletimiz, vatanı ve özgürlüğü için, emperyalizmin maşası darbe heveslilerine ve cunta özlemiyle askerimiz içinde yuvalanmış hainlere karşı soylu bir direnişle destansı bir tarih yazmıştır. Türk milletinin tüm dünyaya örnek olacak bu soylu direnişi gösterdi ki, Türkiye’de hiçbir güç milletin inanç ve ideallerinin tersine, belli güçlerin uydusu antidemokratik bir rejim kurma hevesini sonsuza dek gerçekleştiremeyecektir.


Bu kalkışmayı başarısız kılan, sonuçsuz bırakan en önemli faktör, Sayın Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve liderliği ile milletimizin kendi köklerine bağlılığı ve demokrasiye olan inancı olmuştur. 15 Temmuz’da Türk milleti haysiyetine sahip çıkmış, çıplak elleriyle tarihe el koymuş, kendisine tuzak kuranların tuzağını başlarına geçirmiş ve tarihin yönünü kendi istikbal ve istiklali doğrultusunda belirlemiştir.


O gün bütün milletimiz gibi sağlık çalışanlarımız da canlarını dişlerine takarak gerek yaralı ve şehitlerin intikali, gerekse yaralıların sağlık kuruluşlarımızda tedavileri için kutsal bir görev yerine getirdiler. Bu bağlamda, 2730 kişi hastanelerimize başvurmuş olup Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimizde 1520, üniversite hastanelerimizde 306 ve özel hastanelerimizde 222 yaralının tedavileri yapıldı.


Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı, gazilerimize ve yakınlarına geçmiş olsun dileklerimle birlikte şükranlarımı arz ediyorum.


Kendi topraklarının ruhunu ve evrensel demokratik değerlerin vizyonunu taşıyan bu milletin, aydınlık geleceğine istikrarla ve barış içinde yürümeye devam edeceğine olan inancım tamdır.Dr. Fahrettin Koca

T.C. Sağlık Bakanı


İrtibat teli arayın :

Dr. Fahrettin Koca Sağlık Bakanı Oldu

Nerden Nereye: /

10.07.2018

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk kabinesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. Açıklanan kabinede Sağlık Bakanlığı görevine Dr. Fahrettin Koca getirildi. 


1965'te Konya'da doğan Fahrettin Koca, ilk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi'nde bitirdi. 1988’de  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni tamamlayan Fahrettin Koca tıp doktoru unvanını aldı.

 

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı'nda tamamlayarak 1995'te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olan Koca, çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. 


Koca, kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye'nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. 


Fahrettin Koca'nın, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunuyor. 


İngilizce bilen Fahrettin Koca, evli ve dört çocuk babası.

İrtibat teli arayın :

81.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası

Nerden Nereye: /

02.07.2018

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

81.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası

Yerleşenler listesi yayınlanmıştır. 

 

İlan Metni İçin: Tıklayınız

Kura Takvimi İçin: Tıklayınız

Münhal Kadrolar İçin: Tıklayınız

Yerleşenler Listesi İçin: Tıklayınız

 

Noter Onaylı Sonuçlar İçin: Tıklayınız

Uzman Tabip İsim Listesi İçin: Tıklayınız

Pratisyen Tabip İsim Listesi İçin: Tıklayınız

Kaynak: www.yhgm.saglik.gov.trİrtibat teli arayın :

81.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası

Nerden Nereye: /

02.07.2018

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

81.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası


Mazeret Başvurularının Değerlendirme Sonuçları

Eş Mazereti Değerlendirme Sonuçları İçin: Tıklayınız

Sağlık Mazereti Değerlendirme Sonuçları İçin: Tıklayınız

Münhal Kadrolar İçin: Tıklayınız

Yerleşenler Listesi İçin: Tıklayınız

Noter Onaylı Sonuçlar İçin: Tıklayınız

Kaynak: www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Erzin Devlet Hastanesi’nde Çocuklara Moral Projesi

Nerden Nereye: /

26.06.2018Hatay Erzin Devlet Hastanesi çalışanları çocuk servisinde yatan çocuklara moral olmak için hastane duvarlarını renklendirdi.


Devlet Hastanesi’nin çocuk servisinde görevli doktor ve sağlık çalışanları, 0-7 yaş grubundaki hasta çocuklara moral olmak amacıyla sevdikleri çizgi film kahramanlarını çocuk servisinin duvarlarını süsledi.

Hastane çalışanları uygulamanın çocuklar üstünde olumlu etkileri olduğunu belirterek, “çocukların kendilerini hastane ortamında değil, oyun bahçesinde hissetmelerini sağlamayı amaçladık” ifadelerini kullandı.


Yapılan proje ile çocukların hastaneye yatış sürecinde motive edilmesi ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak ve çocukları mutlu etmek amaçlandı.


Biz de SBN ailesi olarak projede görev alan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.İrtibat teli arayın :

2018 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

22.06.2018


T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü


2018 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası


İlan Metni İçin: Tıklayınız

Kura Takvimi İçin: Tıklayınız

Münhal Kadrolar İçin: Tıklayınız

Kaynak: www.yhgm.saglik.gov.tr
İrtibat teli arayın :

Bakanımız Dr. Ahmet Demircan'ın Bayram Mesajı

Nerden Nereye: /

18.06.2018

On bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerifi geride bırakmanın hüznünü yaşıyoruz. Birlik beraberliğin perçinlendiği, zengin ile fakirin aynı sofrayı paylaştığı iftar ve sahurlarla geçirdiğimiz bu güzel günleri, bayramla taçlandırıyoruz.

Bayramlar küslerin barıştığı, dargınlıkların son bulduğu, akraba ziyaretleriyle büyüklerin hayır dualarının alındığı özlemle beklenen müstesna günlerdendir.

Vatandaşlarımızın, Ramazan ayında oruç vesilesiyle kazandıkları sağlıklı beslenme alışkanlıklarını bayram ve bayram sonrasında da devam ettireceklerini umut ediyorum. Geleneksel kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan bayram ikramları konusunda da ölçülü davranılmasını özellikle sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın daha dikkatli olmaları gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Sevdiklerine kavuşmak için direksiyon başına geçen vatandaşlarımızdan, bu özel günlerimizi mateme çeviren, sevincimize gölge düşüren kazaların yaşanmaması için trafik kuralları konusunda daha duyarlı olmalarını istirham ediyorum.

Gece gündüz demeden halkımızın sağlığı için yoğun emek harcayan, Bayramda da büyük fedakarlıklarla görev yapan tüm sağlık çalışanlarımıza bu vesileyle bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Zulüm altında hayatta kalma mücadelesi veren başta Filistinli kardeşlerimiz olmak üzere tüm Müslümanların acısını derinden hissettiğimi belirtmek istiyorum. Ortak dualarda buluştuğumuz böylesi mukaddes günlerde en büyük temennimiz İslam coğrafyasında akan kanın durmasıdır.

Hep birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bayram tadında sabahlara uyanmak ümidiyle Mübarek Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Dr. Ahmet DEMİRCAN

      T.C. Sağlık Bakanı      

İrtibat teli arayın :

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı

Nerden Nereye: /

04.06.2018

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı (KPSS-2018/5)

İlan Metni İçin: Tıklayınız

Planlanan Personel Sayıları İçin: Tıklayınız

Tercih Kılavuzu ve Tablolar İçin: Tıklayınız

Kaynak: www.yhgm.saglik.gov.trSağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı HizmetBirimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı(KPSS-2018/5)

İrtibat teli arayın :

Bakan Demircan'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Nerden Nereye: /

18.05.2018


Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışının 99. Yılını, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutluyoruz.


Bundan tam 99 yıl önce hürriyet ve istiklal için yakılan meşale, ümitsiz ve bedbin ruhlara ışık olmuştur. Mustafa Kemal’in 19 Mayıs’ta Samsun’a çıkışı, şartlar ne kadar zor ve olumsuz olursa olsun, istiklal ve istikbale muhakkak bir yol bulunacağını ispatlamıştır.


19 Mayıs 1919, Türk milletinin kendi mukadderatına el koyduğu tarihtir.

Bu tarih, milletimizin, bu topraklarda bağımsız olarak sonsuza kadar yaşama kararlılığının haykırıldığı gündür.


Bu aziz millet, iradesi, mücadelesi ve istiklal aşkı ile esaret zincirlerini kırmış ve geleceğini kendi elleri ile şekillendirmiştir.


Tarihten ders almayanlar bugün de Türk milletini bölmek, parçalamak ve bu topraklardaki varlığına son vermek için akla hayale gelmedik oyunlar tezgâhlamaktadırlar.


Bu aziz millet, 19 Mayıs 1919’da oyunu bozduğu gibi, bugün de aynı hassasiyetle oynanan oyunları bozmakta ve ecdadının torunları olduğunu göstermektedir.


Tarihin akışını değiştirme kararlılığının gösterildiği bugün, yeryüzünün tüm mazlum milletlerine bağımsızlık mücadelelerinde örnek olmuştur.


Bir Samsunlu olarak İstiklal meşalesinin burada yakılmasından her zaman gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum.


Bu duygu ve düşüncelerle, Samsunlu hemşehrilerimin ve yüce milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını en kalbi duygularla tebrik ediyor; Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum.


Dr. Ahmet Demircan

T.C. Sağlık Bakanı

İrtibat teli arayın :

Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Nerden Nereye: /

14.05.2018

Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının doğru tanımlanmasından, ilaçların doğru ve etkin kullanımına, halkımızın bilinçlendirilmesine kadar her aşamada önemli bir yere sahip olan eczacılarımızın #EczacılıkGünü'nü kutluyoruz.

İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 446 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 300 370 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 86 Üye Sayısı: 53949

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2018