"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

Unvan Değişikliği Sınavına Katılacak Olan Personelin Dikkatine.!

Nerden Nereye: /

16.08.2017Bakanlığımız ve bağlı kuruluşları personeli için 8 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan Unvan Değişikliği Sınav Uygulama Duyurusu Milli Eğitim Bakanlığının internet adresinde yayımlanmıştır. Duyuruya ulaşmak için: Tıklayınız.


İrtibat teli arayın :

Unvan Değişikliği Sınavına Katılacak Olan Personelin Dikkatine. !

Nerden Nereye: /

08.08.2017

08 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan unvan değişikliği sınavına başvurusu kabul veya reddedilen personelin listesi ilan edilmiştir. Başvuru değerlendirme sonucunu görmek için tıklayınız.

Sınav konuları arasında yer alan mevzuatta (T.C. Anayasası, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 663 Sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname) 01.08.2017 tarihinden sonra meydana gelebilecek değişiklikler sınav soruları kapsamına dahil edilmeyecektir.

Adaylar sınav ücretini Milli Eğitim Bakanlığının “Kurumsal Tahsilat Programı”aracılığıyla 21 Ağustos – 14 Eylül 2017 tarihleri arasında yatıracak ve www.meb.gov.tr internet adresinden sınav başvurusunu yapacaklardır.

Daha detaylı bilgi 15 Ağustos 2017 tarihinde www.yhgm.saglik.gov.tr ve www.meb.gov.tr  internet adreslerinde Sınav Uygulama Duyurusu ile ilan edilecektir.


İrtibat teli arayın :

Üyelerimizin Dikkatine

Nerden Nereye: /

08.08.2017


Değerli Üyelerimiz,

Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına Web sayfamıza özlük haklarınızda yaşanan sorun yada sorularla ilgili olarak oluşturacağınız mesajlarda, mesaj içeriğine sicil numaranız  ve  kurumunuza ait güncel bilgileri belirtmeniz önem taşımaktadır.

Konuya yönelik göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür ederiz.İrtibat teli arayın :

2017 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

02.08.2017

İlan metni ve münhal kadrolar yayımlanmıştır. Başvurular 01 Ağustos 2017 Salı –  08 Ağustos 2017 Salı (saat 18:00'e kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.


İlan Metni İçin : Tıklayınız

Kura Takvimi İçin : Tıklayınız

Münhal Kadrolar İçin : Tıklayınız

Başvuru ve Takip İşlemleri İçin : Tıklayınız


Kaynak :
http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Bakanlığımızda Devir Teslim Töreni

Nerden Nereye: /

21.07.2017

Kabine revizyonu sonrasında Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Recep Akdağ, Sağlık Bakanlığı görevini Ahmet Demircan’a devretti. Devir teslim töreni sırasında konuşan Akdağ, "Eskinden çocukların, ishalden, kızamıktan kaybedildiği, anne ölüm oranlarının çok yüksek olduğu, zatürreden, veremden, tifodan, sıtmadan insanlarımızın kaybedildiği birülkeydik. Bu tamamen değişti. Hastalık yükümüz azaldı. Ama bir taraftan da vasfı değişti. Şişmanlık, hareketsizlik, sigara, bunlara bağlı şeker ve kalp hastalıkları ön plana çıktı. 2017 yılının başından itibaren de Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatları ile sağlıkta dönüşümün ikinci dönemini başlattık. İyi bir stratejik plan hazırladık. Aşağı yukarı 10 ay çalıştık. Şimdi bütün bu AK Parti hükümetlerimizin oluşturduğu mirası değerli bakanımıza emanet etmek üzere buradayız." diye konuştu.

Görevi Bakan Akdağ’dan devralarak 66. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin Sağlık Bakanı olan Ahmet Demircan ise, "Bütün canlıların en önemli özelliklerinden biri kendilerini yenilemeleridir. Elbette biz canlı bir toplumuz. Dönüşüm içerisinde olan bir milletiz. Gelişim içinde olan bir milletiz. Bu dönüşümü üç temel üzerinde oturttuk. Sistemde dönüşüm, zihniyette dönüşüm ve uygulamadaki dönüşüm. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyerek insan merkezli bir dönüşümle yola çıktık. Sonradan onun gerektirdiği sistemi inşa ettik ve o sistemi zamanın gerektirdiği şekilde de yeniliyoruz. O yenileme sadece sağlıkta değil. Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi gelişmesi de adım adım yenileniyor. Yapmış olduğumuz referandumda sistemimizi yeniden geliştirdik. Bu yeni sisteme uygun gelişim adımları atılıyor. Sağlıkta da aynı adımlar atılıyor" değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Ahmet  Demircan Sağlık Bakanlığı görevini Recep Akdağ’dan devraldı.

İrtibat teli arayın :

2017 Temmuz-Ağustos Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)

Nerden Nereye: /

14.07.2017

2017 Temmuz-Ağustos Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)


Tabip

Uzman Tabip

Ataması Sınav Yolu ile Yapılanlar

Uzman Diş Tabibi, Diş Tabibi, Eczacı

 Kaynak : www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi 2017 İlkbahar Dönemi Müracaatları

Nerden Nereye: /

11.07.2017
Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi 2017 İlkbahar Dönemi Müracaatları

Sözleşmeli Aile Hekimlerine Verilecek Aile Hekimligi Uzmanlık Egitimi 2017 İlkbahar Donemi Basvuru ve Yerleştirme İşlemleri Usul ve Esasları Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun web sitesinde yayımlanmıştır.

Duyuru için :  Tıklayınız

Kaynak : www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

06.07.2017

Kura Sonucu Yerleşenler Listesi Yayımlanmıştır2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası için Hizmet Puanı İtirazları ve Başvuruları Ret Edilenler Hakkında Duyuru İçin Tıklayınız

İlan Metni

Kura Takvimi

Münhal Kadrolar

Yerleşenler Listesi

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü Bünyesinde Yürütülen Projelerde Çalışmak Üzere Geçici Görevlendirme İle Personel Alınacaktır.

Nerden Nereye: /

30.06.2017

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında halen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/a maddesine tabi olarak görev yapan personelden görevlendirme yapılacak olup, Devlet Hizmet Yükümlüsü ve sözleşmeli personel olanlardan görevlendirme yapılmayacaktır.

Görev yapmak isteyen personelin fotoğraflı özgeçmişlerini eksiksiz bir şekilde doldurarak 31 Temmuz 2017 tarihine kadar sggm@saglik.gov.tr adresine elektronik posta yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

Çocuk Gelişim Uzmanı, Diş Hekimi, Diyetisyen, Fizyoterapist, Hekim ( Tercihen Halk Sağlığı Uzmanı )

İletişim Fakültesi, Psikolog, Sosyolog

Ayrıca Halkla İlişkiler, Radyo-Televizyon ve Sinema, Gazetecilik, Sosyoloji ve Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans veya doktora yapanların başvuruları da kabul edilecektir.


İrtibat teli arayın :

Kpss–2017/5 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Hakkında Duyuru

Nerden Nereye: /

28.06.2017


KPSS–2017/5 sonucuna göre Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşen adayların, 28.06.2017 tarihinden itibaren www.yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde bulunan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden 3 nüsha olarak dolduracakları “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu”  fotoğraf yapıştırıp kendileri imzaladıktan sonra, bulundukları il'deki İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü veya İl Genel Sekreterlik yetkililerine onaylatarak  03.07.2017 günü saat 17.00’e kadar aşağıda belirtilen birimlere yerleştirme sonuç belgesinin internet çıktısını göstermek suretiyle dosya içinde şahsen teslim etmeleri gerekmektedir. Şahsen teslim edemeyecek durumda olanlar noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile formlarını teslim edebilecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacak, belgelerin vaktinde teslim edilmemesi halinde sorumluluk başvuru sahibine ait olacaktır.

Sağlık Bakanlığı  taşra teşkilatına ait sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki İl Sağlık Müdürlüğüne,

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatına ait ebe, hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki  İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatına ait çocuk gelişimcisi, dil ve konuşma terapisti, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire, iş ve uğraşı terapisti (ergoterapist), odyolog, perfüzyonist, psikolog, sağlık fizikçisi, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni pozisyonlarına yerleşenlerin, bulundukları il'deki Kamu Hastaneleri Birliği İl Genel Sekreterliklerine,

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarını yukarıda belirtilen şekilde teslimetmeleri gerekmektedir.

Atama işlemine başlanabilmesi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formlarının Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden doldurulması ve belirtilen süre içinde teslim edilmesi zorunludur.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması işlemleri tamamlandıktan sonra atama işlemlerine ilişkin detaylı duyuru www.yhgm.saglik.gov.tr  www.thsk.gov.tr ve www.tkhk.gov.tr internet adreslerinden yapılacaktır.

KPSS 2017/5 sonucu Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarına yerleşenlerin güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formunu doldurabilmeleri için öncelikle PBS ana sayfasında yer alan kullanıcı işlemleri kısmından PBS'ye üye olmaları ve daha sonra kura başvuru ve takip işlemleri kısmından giriş yapmaları gerekmektedir.

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu İçin : Tıklayınız

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 441 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 440 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 96 Üye Sayısı: 49882

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017