"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

18.05.20172017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası


İlan Metni ve Münhal  Kadrolar Yayımlanmıştır. Başvurular 17 Mayıs 2017- 24 Mayıs 2017 (Saat 18:00 e kadar)  tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Bu kuraya sadece kadrosu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda ve İstanbul ili dışında bulunan personelin başvuruları kabul edilecektir.


Not İstanbul ili içerisindeki başvurular kabul edilmeyecektir.

İlan Metni İçin: Tıklayınız

Detaylı Bilgi İçin: Tıklayınız

Münhan Kadrolar İçin: Tıklayınız

Kura Başvuru ve Takip İşlemleri İçin: Tıklayınız

İrtibat teli arayın :

"Sizler Umudun Adısınız"

Nerden Nereye: /

12.05.2017


Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü, 10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü kapsamında Ankara’da ‘Sizler Umudun Adısınız’ isimli bir etkinlik düzenledi. Türkiye’nin 81 ilinden programa davet edilen ebe ve hemşireler etkinliğe büyük ilgi gösterdi. 


Programın açılışında konuşan Sağlık Bakanımız Prof. Dr. Recep Akdağ, sağlık çalışanlarının kendileri için çok önemli olduğunu ifade ederek, Sağlıkta Dönüşüm Programı'nı birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Bakan Akdağ “Bu muhteşem ailenin, ebelerin, hemşirelerin, doktorların büyük gayretleriyle Sağlıkta Dönüşüm Programı’nı gerçekleştirdik, şimdi de Sağlıkta Dönüşümün İkinci Dönemine hazırlanıyoruz. Yeni dönem çok daha iyi olacak. Ebe ve hemşirelerimizin yepyeni rolleri olacak.” dedi. Sağlık çalışanlarının daha iyi imkanlara kavuşturulması için gayret edeceklerini açıklayan Akdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık çalışanlarının yıpranma payı konusunda tekrar kendilerini talimatlandırdığını belirterek “Yıpranma payı konusunda kanun maddelerini hazırladık Bakanlar Kurulu’na götüreceğiz. İnşallah en yakın zamanda da kanunlaştırmaya çalışacağız.” diyerek müjdeyi verdi. 


Konuşmaların ardından Kum Sanatı Ustası Veysel Çelikdemir, Ebe ve Hemşireler Günü’ne özel hazırladığı gösteriyi sundu. Sağlık Bakanı Akdağ, konuşması sırasında kürsüye bazı ebe ve hemşireleri davet ederek, unutamadıkları meslek anılarını paylaşmalarını istedi. Sağlık çalışanlarının anlattığı anılar, salondaki konukları bazen güldürdü, bazen duygusal anlar yaşattı. Ebe ve Hemşire Yüsra Büyükcebeci de vefat eden arkadaşları anısına “Ben Ebeyim, Ben Hemşireyim” adlı şiirini okudu. 


Etkinliğin ardından Bakan Akdağ, 81 ilden gelen ebe ve hemşirelere teşekkür belgesiyle birlikte ‘Vatan İçin Sağlık Nöbetinde’ kitabını takdim etti.

İrtibat teli arayın :

Türkiye'nin İlk Sağlık Müzesi

Nerden Nereye: /

10.05.2017


İnegöl’de 1906 yılında kurulan Devlet Hastanesi bünyesinde geçtiğimiz sene açılan müze meraklılarıyla buluşmaya devam ediyor.


Hastane’nin 110. kuruluş yıl dönümünde kurulan müze, Türkiye’nin ilk sağlık müzesi olma özelliğini taşıyor. Ziyaretçilerini 100 yıl önceye götüren müzede tarihe tanıklık eden belgeler sergileniyor. İnegöl’ün sağlık açısından geçirdiği kronolojik zamanın tasvir edildiği müze, Osmanlı arşivleri taranarak oluşturuldu. 7 aylık bir sürede kurulan müzede yüzyıllık belgelerin yanı sıra eski dönemlere ait ameliyathane malzemeleri, enjektörler, eski ilaçlar, hastane araç ve gereçleri ve eski model ambulanslara da yer veriliyor.İrtibat teli arayın :

75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Nerden Nereye: /

10.05.2017


Tıp fakültelerinden mezun olan doktorlardan tıp diploması ile uzmanlık eğitimini tamamlayan uzman tabiplerden uzmanlık belgesi düzenlenmesi için gerekli evrakları 15/05/2017 tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.”    

Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler;

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. Maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 15/05/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not:

Dilekçeler elden ya da kargo ile 15/05/2017 tarihi saat 18:00’e kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

Tescil işlemi ile ilgili kontrolü http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/ adresinden yapabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin : Tıklayınız

İrtibat teli arayın :

2017 Mayıs-Haziran Bölge Hizmet Grupları (Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar)

Nerden Nereye: /

08.05.2017

İrtibat teli arayın :

Doktor- Hasta İlişkisi Sahnede “Ses” Buldu

Nerden Nereye: /

05.05.2017


İzmir’de kornea nakli yapan göz doktoru, görme engelli hastası ve kornea bağışçıları ile birlikte “Kornea’nın Sesi” adlı müzik grubunu kurdu.

Ege Üniversitesi Hastanesi’nde göz doktoru olarak görev yapan Prof. Dr. Sait Eğrilmez TRT Ses Yarışması Türkiye Birincisi olan ve uzun yıllar müzikle uğraşan Cem Cansız’a kornea nakli yaptı. Cansız, geçirdiği operasyon sonucundan yüzde 3’lük görme yetisine kavuştu. Çocukluk yıllarından beri Aşık Veysel hayranı olan Eğrilmez, Cansız’ı dönemin Aşık Veysel’i olarak nitelendirerek aralarındaki hasta-doktor ilişkisini sahneye taşımaya karar verdi. 

Kornea nakli için farkındalık oluşturmayı amaçlayan “Kornea’nın Sesi” adlı müzik grubuna, Türkiye’de korneasını bağışlayan ikinci görme engelli olan Mazlum Acar ve kornea bağışçısı olan Ersin İşitmez de dâhil oldu. Repertuarlarının büyük bir kısmı Âşık Veysel’in türkülerinden oluşan müzik grubunda bağlama ve vokalde Prof. Dr. Sait Eğrilmez, Cem Cansız ve Mazlum Acar, gitar da ise kimya öğretmeni Ersin İşitmez yer alıyor.

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı 2. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Atama Kurası

Nerden Nereye: /

05.05.2017

Kura sonucu yerleşenler listesi yayımlanmıştır.

 

Duyuru 07.02.2017

 

2017 yılı 2. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurasında Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi için ilan edilen Eczacı sayısı sehven 2 yerine 5 olarak ilan edilmiştir. Bu münhal pozisyon alınan onay gereği 2 olarak düzeltilmiş olup, bu münhal pozisyonu tercih edenler için PBS başvuru formunda değişiklik yapabilme imkanı sağlanmıştır. Bu yeri tercih edip başvuru formunu kesinleştiren adayların, başvuru formunda değişiklik yapmaları halinde yeni başvuru formunu bakanlığımıza göndermeleri gerekmektedir. Başvuru formundaki tercihlerinde değişiklik yapmadan kesinleştirenlerden daha önceden başvuru formunu bakanlığımıza gönderenlerin 2.defa bu formu göndermelerine gerek yoktur.


İlan Metni

Münhal Kadrolar

Kura Sonuçları

Yerleşenler Listesi

 

Detaylı Bilgi İçin; Tıklayınız
İrtibat teli arayın :

Kısa Filmle Erken Teşhise Dikkat Çekti

Nerden Nereye: /

28.04.2017


Annesini kanserden kaybeden Nüket Ülke, annesine moral vermek için yazdığı “ Sev Hayatı” adlı şarkıya kanseri yenmiş kadınlarla birlikte kısa film çekti.

Canan Ülke, 2013 yılında meme kanseri olduğunu ancak geç teşhis nedeniyle hastalığın kemiklere yayıldığını öğrendi. İzmir Halk Sağlığı Müdürlüğü’nde çalışan kızı Nüket Ülke annesine moral vermek için “Sev Hayatı” isimli bir şarkı yazdı. Canan Ülke, tüm çabalara rağmen, 7 ay önce kansere yenik düştü.


Nüket Ülke, çalıştığı kurumunda desteği ile hastalığı yenen kadınların öykülerinin ve “Sev Hayatı” şarkısının yer aldığı bir kısa film hazırladı. Kanseri yenen kadınların hikâyelerinin anlatıldığı kısa filmde, düzenli kontrollerin önemine vurgu yapıldı. Hastalığı yenmiş kadınlar “Sev Hayatı” adlı şarkıyı seslendirirken, Dr. Levent Ünsal kemanıyla eşlik etti. Nüket Ülke “Hastalığı yenen kişilerle buluştuk ve bu filmi yaptık. Amacımız herkese mesaj ulaştırmak, bu hastalık yayılmadan, tüm vücudu sarmadan kadınların kontrol yaptırmalarını sağlamak.Çünkü erken teşhis hayat kurtarır." dedi. 

İrtibat teli arayın :

Hemşire, Kadına Karşı Şiddeti Kaleme Aldı

Nerden Nereye: /

26.04.2017

Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi efor bölümünde hemşire olarak çalışan Akkuş, kadına karşı şiddeti ele alan “Kızılcık Şerbeti” adlı bir kitap yazdı.

Okumaya ve araştırma yapmaya düşkün olduğunu dile getiren iki çocuk annesi Akkuş, kadına şiddetin toplumsal bir yara olduğunu vurgulayarak, duyarsız kalamadığını ve toplumsal içerikli bir konu seçtiğini belirtti. Kitabı kaleme alırken konunun gerçekçi olmasına ve okuyucuyu içine çekmesine, olayı yaşıyor gibi hissettirmeye çalıştığını söyleyen Akkuş, “Konuyla ilgili kanunlarımızda yaptırımlar var mı bunların araştırmasını yaptım.  Toplumsal olarak kendimizi ve kadınlarımızı nasıl koruyabiliriz bunları araştırdım.” ifadelerini kullandı.

Yoğun çalışma şartlarında kitabını kaleme aldığını belirten Birgül Akkuş, “Çok fazla olumlu geri dönüş aldım ve doğru bir iş yaptığımı düşünüyorum. Kadına şiddete karşı toplumsal farkındalık yarattığımı düşünüyorum. Kitabı okuyan bir kişi, ciddi olarak biz kadınlara bu ayrımı yapıyorduk ve kitabı okuduktan sonra bunun farkına vardık. Bu ayrımın yapılmaması ve cinsiyet ayrımını kaldırmamız gerektiğini anladık dediler. Vermek istediğim mesajların doğru şekilde iletildiğini gördüm.” şeklinde konuştu.


İrtibat teli arayın :

14/04/2017 Tarihli Şehit Yakınları İle Gazi ve Gazi Yakınlarının Atama Kurası Hakkında Duyuru

Nerden Nereye: /

26.04.20173713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Kadrolarına Yerleşenler Hakkında Duyuru.

 

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 14/04/2017 tarihinde yapılan Şehit Yakınları İle Gazi ve Gazi Yakınlarının Atama Kurası sonucu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu kadrolarına yerleşen adayların atamaya esas olmak üzere istenilen belgeler ve atama ile ilgili duyuru. 

 

 

Güvenlik Soruşturma Formu İçin : Tıklayınız 

 

İlgili Mal Bildirim Formu İçin : Tıklayınız

 

İlgili Başvuru Formu İçin : Tıklayınız

 

İlgili İlan Metni İçin : Tıklayınız

 

Detaylı Bilgi İçin : Tıklayınızİrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 438 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 107 Üye Sayısı: 48569

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017