"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

Bakanımızın Ramazan Bayramı Mesajı

Nerden Nereye: /

25.06.2017

Yardımlaşma ve dayanışmanın sembolü bereket ayı Ramazanı dolu dolu yaşadık. Milletçe, bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.


Bayramlar, ortak sevinçler yaşadığımız, ortak duyguları paylaştığımız müstesna günlerdir. Bu özel günleri birliğimiz, bütünlüğümüz için fırsata çevirmeli, manasına bağlı kalarak kardeşliğimizi güçlendirmeliyiz.


Bakanlık olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bayramlarını geçirebilmesi için gereken tüm tedbirleri almış bulunuyoruz. Hastanelerimizde, başta aciller olmak üzere her hangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli planlamalar yapıldı. Böylesi günlerde de insanımızın sağlığı için büyük fedakârlıklarla görev yapan sağlık çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, bayramlarını kutluyorum.


Ramazan ayında oruç vesilesiyle kazandığımız sağlıklı beslenme alışkanlıklarını devam ettireceğimizi umut ediyorum. Kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan bayram ikramları konusunda ölçülü olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. 


Her bayram, birçok vatandaşımızı trafik kazalarında kaybediyoruz. Sevdiklerine kavuşmak için yola çıkanların trafik kuralları konusunda duyarlı olmalarını, bütün yolcuların emniyet kemeri takmalarını istirham ediyorum.


Vatandaşlarımızın ve ülkemizdeki misafirlerimizin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum.


Prof. Dr. Recep Akdağ

T.C. Sağlık Bakanı


İrtibat teli arayın :

Sağlık Çalışanları Bowling Maçında Buluştu

Nerden Nereye: /

23.06.2017

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat programı kapsamında düzenlenen turnuvalara bir yenisi daha eklendi. Edirne’de “Sağlık için hareket et” sloganı ile hareketsiz yaşama dikkat çekmek amacıyla düzenlenen voleybol, futbol ve masa tenisi turnuvalarından sonra bowling dostluk maçında da sağlıkçılar bir araya geldi. Hareketsiz yaşama farkındalık sağlamak amacıyla düzenlenen dostluk  maçına çok sayıda sağlık personeli katıldı.

Edirne İl Sağlık ve Halk Sağlığı Müdürlükleri takımlarının karşı karşıya geldiği bowling maçında yaşanan kıyasıya mücadelede İl Sağlık Müdürlüğü takımı birinci oldu. Hareketsizliğin ölümle sonuçlanabilecek kadar risk faktörü taşıdığı belirtilen maçta haftada 3-4 kez yapılacak 30 dakikalık bir fiziksel aktivitenin ruhsal ve bedensel olarak insan sağlığında olumlu etkilere yol açacağı belirtildi.Hareketsizliğe dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, sağlığın korunup geliştirilebilmesi için fiziksel aktivitenin düzenli olarak yapılması ve hayatın bir parçası haline getirilmesi gerekliliğine dair mesajlar verildi.

İrtibat teli arayın :

76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası İlanı

Nerden Nereye: /

22.06.2017


29/06/2017
tarihi mesai bitimine kadar Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaşıp tescil işlemleri yapılmış olanlar 76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası’na alınacaklardır.


Devlet Hizmeti Yükümlüsü olarak atanıp hiç başlamayanlar ile hizmet süresi bitmeden görevinden istifa eden veya müstafi olarak ayrılan tabip ya da uzman tabiplerden 76. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurasına girmek isteyenler, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 63. ve 97. Maddelerinde açıklanan engel halleri bulunmayanlar en geç 29/06/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar kuraya girmek istediğini belirtir bir dilekçe ile başvurabilirler.

Not: Dilekçeler elden ya da kargo ile 29 /06/2017 tarihi saat 18:00’e  kadar Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye/ANKARA adresinde olacak şekilde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne hitaben gönderilmelidir.

Tescilişlemi ile ilgili kontrolü http://sbu2.saglik.gov.tr/drBilgi/ adresinden yapabilirsiniz.

Kaynak: http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

Bakanımız Sağlık Çalışanları Ramazan Buluşmasına Katıldı

Nerden Nereye: /

14.06.2017


Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ankara’da gerçekleşen ‘Sağlık Çalışanları Ramazan buluşması’ programına katıldı. Yüzlerce sağlık çalışanının katıldığı iftarda Bakan Akdağ “Bu rahmet ayında bizleri sıhhat ve afiyet içerisinde bir araya getiren Cenab-ı Allah’a şükrediyorum ve hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
‘Sağlıkta yeni döneme geçiyoruz’
 
Sağlık sistemindeki yeni ihtiyaçları yerine koymak için yeni döneme geçildiğini aktaran Bakan Akdağ, “İyi bir sistem kurduk, bunu da sizlerle başardık. Bugün insanımız sağlık hizmetlerine kolay şekilde erişebiliyor. Eksiklerimizi tamamlamak ve yeni ihtiyaçları yerine getirmek için yeni döneme yani ikinci döneme başlıyoruz. Yeni dönemde hem 112 hizmetlerinde işi çok daha kaliteli hale getirecek düzenlemelerimiz ortaya çıkacak, hem de aile hekimliğini sağlıklı yaşam merkezleriyle zenginleştirerek vatandaşımızın çok daha mükemmel hizmet almasını sağlayacağız. Her geçen gün hastanelerimiz her açıdan daha da iyileşiyor. Kalitemizi, eğitimlerimizi ve personel sayımızı artıracağız. 2020’ye vardığımızda Ankara’daki bütün hastaneler son derece modern bir hale gelecek” açıklamasında bulundu.
 
‘Çalışanlarımızı mutlu etmek de işimizin bir parçası’
 
Sağlık çalışanlarına fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bir tarafta işlerimizi daha iyi yapmaya çalışıyoruz, bir taraftan da çalışanlarımızı mutlu kılmaya çalışıyoruz. Hastaya hizmet etmek işimizin bir parçasıysa çalışanlarımızı mutlu etmek de diğer bir parçasıdır. İşimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Allah hepinizden razı olsun, sizler olmasaydınız, bütün dünyanın ‘siz bu işi bu kadar sürede nasıl bu kadar parayla yaptınız’ dediği bir sağlık sistemini kuramazdık. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Bakan Akdağ konuşmasının ardından sağlık çalışanlarından bazılarını kürsüye davet ederek meslek anılarını ve isteklerini dinledi. Toplantının ardından Akdağ, sağlık çalışanlarıyla tek tek tokalaşarak fotoğraf çektirdi. Etkinlik ile ilgili tüm fotoğrafları http://www.recepakdag.com/ adresinden indirebilirsiniz.
 

İrtibat teli arayın :

KPSS–2017/3 Sözleşmeli Personel Alımı Göreve Başlama İşlemleri Hakkında Duyuru (3)

Nerden Nereye: /

09.06.2017KPSS–2017/3 sonucuna göre Bakanlığımız taşra teşkilatına aitsözleşmeli Sağlık Teknikeri / Sağlık Teknisyeni (İlk ve Acil Yardım) pozisyonlarına yerleşenlerden, güvenlik soruşturması / arşiv araştırması işlemleri henüz tamamlanmayan adayların başvuru ve göreve başlama tarihlerinin, söz konusu işlemler tamamlandığında ilan edileceği 23.05.2017 tarihinde duyurulmuştu. Bu kapsamda, güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi 07.06.2017 tarihli ve 1256 sayılı yazımızla ilgili il sağlık müdürlüklerimize gönderilmiş olup; Göreve başlama işlemlerine ilişkin başvurular 08.06.2017 – 15.06.2017 tarihleri arasında il sağlık müdürlükleri bünyesinde teşekkül eden il komisyonlarınca alınacaktır. Adayların, bu süre içinde istenen belgelerle birlikte yerleştirildikleri birimlerin bağlı bulunduğu il sağlık müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Atama şartlarını taşıyanlardan,halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

 

Adayların, (Ek–1)’de belirtilen belgeleri hazırlayarak en geç 15.06.2017 tarihimesai bitimine kadar il komisyonlarına teslim etmeleri gerekmektedir. 4 üncü ve5 inci maddede belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evraklarını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.


Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlarda, başvuru evraklarını birinci derece yakınları aracılığı ile il komisyonlarına teslim edebileceklerdir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla yerleştirildikleri hizmet birimlerinde, bu birimlerin kapatılmış veya başka birbirimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan hizmet birimlerinde göreve başlatılacaktır. Adayların atanma şartlarını taşıyıp taşımadıkları il komisyonları tarafından, www.osym.gov.tr internet adresinde yayımlanan KPSS–2017/3 Tercih Kılavuzundaki nitelik ile şartlar, adaylardan istenen belgeler ve (Ek–1)’ de yer alan “Açıklama ve Uyarılar” dikkate alınarak tespit edilecektir. Atanma şartlarını haiz olduğu tespit edilenler, 5510 sayılı Kanun hükümleri çerçevesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na gerekli bildirimler yapılarak göreve başlatılacak, atanma şartlarını haiz olmayan adaylara gerekçeleri açıkça belirtilmek suretiyle yazılı bilgi verilecektir.


Atanma şartlarını taşıyanlar için,  son göreve başlama tarihi 16.06.2017 günüdür. Göreve başlama işlemleri bu tarihten önce tamamlananlar, talep etmeleri halinde hizmet sözleşmesi imzalayarak göreve başlatılacaktır. Hastalığı nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 15.06.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri ve 16.08.2017 tarihi aşılmamak kaydıyla, raporda belirtilen istirahat süresinin bitimini müteakip iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir. Doğumla ilgili mazeretine deniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar, bu durumlarını 15.06.2017 tarihi mesai bitimine kadar tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla, doğumla ilgili mazeretlerinin sona erdiği tarihten itibaren en geç iki iş günü içerisinde göreve başlatılabilecektir.

 

Güvenlik soruşturması/arşiv araştırması işlemleri devam eden adayların başvuru ve göreve başlama tarihleri, söz konusu işlemler tamamlandığında http://www.yhgm.saglik.gov.tr/ internet adresinde ilan edilecektir.

 

Ek-1: Göreve Başlama İşlemleri İçin Gerekli Belgeler
Ek-2: Göreve Başlama İşlemlerine Ait Form

Ek-3Genel Yazı

 

Kaynak: http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

09.06.2017

2017 Yılı İstanbul İli Kurum İçi Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası için Hizmet Puanı İtirazları ve Başvuruları Ret Edilenler Hakkında Duyuru için Tıklayınız.


Duyuru (24.05.2017)


24 Mayıs 2017 tarihi olarak daha önceden ilan edilen kura son başvuru tarihi: 29 Mayıs 2017 Saat 18:00 tarihine kadar uzatılmıştır. İlan Metni ve ekinde yeralan takvim yeniden güncellenmiştir. İlan Metni ve Münhal Kadrolar Yayımlanmıştır. Başvurular 17 Mayıs 2017- 29 Mayıs 2017(Saat 18:00 e kadar)  tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS)üzerinden yapılacaktır.


Bukuraya sadece kadrosu Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda ve İstanbul ili dışında bulunan personelin başvuruları kabul edilecektir. İstanbul ili içerisindeki başvurular kabul edilmeyecektir.

 

İlan Metni
Münhal Kadrolar

Kura Başvuru ve Takip İşlemleri İçin : Tıklayınız

 

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

2017 Yılı Temmuz Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Nerden Nereye: /

09.06.2017

   İlan metni ve münhal kadrolar yayımlanmıştır. Başvurular 7 Haziran 2017 Çarşamba -14 Haziran 2017 Çarşamba (saat 18:00'e kadar) tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.

 

İlan Metni

Kura Takvimi

Münhal Kadrolar

Kura Başvuru ve Takip İşlemleri İçin : Tıklayınız


Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

75. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası

Nerden Nereye: /

07.06.2017


Münhal Kadrolar yayımlanmıştır. Tercih Başvuruları 8 Haziran 2017 tarihi saat 18:00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.

 

Güvenlik soruşturması yapılması için vakıf üniversitelerinden mezun olanlar ile açıktan atama ile atanacak olan adaylar ( Kadroları Bakanlığımız ve devlet üniversitelerinde bulunanlar hariç) PBS üzerinden “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” 17 Mayıs 2017 Çarşamba – 8 Haziran 2017 Perşembe Saat 18:00 tarihleri arasında doldurup kesinleştireceklerdir. 


Genel Bilgi

İlan Metni

Münhal Kadrolar

Kura Takvimi

İsim Listeleri

Uzman Tabip İsim Listesi

Pratisyen Tabip İsim Listesi


Tercih Başvurusu ve Takip İşlemleri İçin Tıklayınız


75’inci Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Türk Silâhlı Kuvvetlerine ataması yapılacak pratisyen tabiplerin atamalarının yapılabilmesi için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması, ayrıca adayların Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Md.lüğü Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından sevk edilecekleri hastaneden“TSK’da devlet memuru olur” raporu alması gerekmektedir. Bu nedenle Türk Silâhlı Kuvvetlerine ataması yapılacak pratisyen tabipler aşağıdaki bağlantıda bulunan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz olarak doldurulacaklardır. Arkalı-önlü 4 (dört) suret çıktı alındıktan sonra herbirine fotoğraf yapıştırılacak ve imzalandıktan sonra hızlı posta (sadece PTTAPS ile – kargo şirketleri hariç) yoluyla 4 Adet nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne ivedi olarak gönderilmesi sağlanacaktır. 15 gün içerisinde söz konusu belgelerini Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığına ulaştırmayan pratisyen tabipler hakkından feragat etmiş sayılacaktır.

 

Adres : Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı 06620 Cebeci  / ANKARA

 

Kaynak : http://www.yhgm.saglik.gov.tr

İrtibat teli arayın :

75.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası

Nerden Nereye: /

07.06.2017

Eş ve Sağlık Mazereti Başvurularının Değerlendirme Sonuçları ile Münhal Kadrolar yayımlanmıştır. Tercih Başvuruları 8 Haziran 2017 tarihi saat 18:00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.


Mazeret Başvurularının Değerlendirme Sonuçları

Eş Mazereti Değerlendirme Sonuçları
Sağlık Mazereti Değerlendirme Sonuçları
Münhal Kadrolar
      

                                                                

Kaynak: http://www.yhgm.saglik.gov.tr


İrtibat teli arayın :

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Nerden Nereye: /

06.06.2017

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir. Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

 

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.


 

İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 440 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 145 Üye Sayısı: 49065

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017