"Hoş geldiniz, sunulan hizmetlerden faydalanmak için sisteme giriş yapmalısınız"

BANA ULAŞIN

Talep ve önerilerinizi bana yazarak iletebilirsiniz.

Sonuçlar

21-28 Nisan Ebeler Haftası

Nerden Nereye: /

21.04.2017

Tarihin her devrinde ve kültüründe var olan ebeler, destekleyici, bakım verici ve koruyucu sağlık hizmetlerinin yürütülmesini sağlayan kişilerdir. Sağlıklı nesillerin orta çıkmasına katkı sağlayan ebeler, kadının ve ailenin sağlık danışmanları olarak, gebelik sırasında ve doğum sonrasında ailelerin yanında bulunarak onların eğitilmesini sağlar.

Dünyanın en eski mesleklerinden olan ebelik mesleğine dikkat çekmek, ana-çocuk sağlığı,doğum öncesi ve doğum sonrası anne ve bebek bakım hizmetleri, anne ve bebekle ilgili koruyucu tedbirler gibi konularda toplumu bilinçlendirmek için 21-28 Nisan Ebeler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin bilgilendirilmesi için sağlık hizmeti sunumunda sabır ve özveriyle çalışan ebelerimize teşekkür ediyoruz.

İrtibat teli arayın :

Yılın Hekiminden Bin 400 Doğum

Nerden Nereye: /

19.04.2017


Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde görev yapan Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ayşe Zehra Özdemir, Samsun’da yılın hekimi seçildi.

Hastanede tek Kadın Doğum Uzmanı olarak görev yapan Özdemir, bir yılda bin 400 doğum yaptırdı. Poliklinik dışında gece acil hastalar için de gelip müdahale ettiklerini belirten Özdemir sezaryen oranının düşük olduğuna dikkati  çekti.

Samsun’da yılın hekimi seçilen Uzm. Dr. Ayşe’ye, ödülünü  Sağlık Bakanı Recep Akdağ takdim etti. Tek başına değil, başarılı ve yetenekli ekibiyle birlikte bu başarıyı kazandığını belirten Özdemir, “Ödül için yapmadık ama yılın hekimi seçilmek ve ödüllendirilmek motivasyon açısından güç kazandırıyor.” diye konuştu.


İrtibat teli arayın :

74.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Mazeret (Eş ve Sağlık) Kurası

Nerden Nereye: /

19.04.2017


Eş ve Sağlık Mazereti Başvurularının Değerlendirme Sonuçları ile Münhal Kadrolar yayımlanmıştır. Tercih Başvuruları 20 Nisan 2017 tarihi saat 18:00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden alınacaktır.

Başvurularının Değerlendirme Sonuçları

Eş Mazereti Değerlendirme Sonuçları

Sağlık Mazereti Değerlendirme Sonuçları

Münhal Kadrolar

Eş ve Sağlık Mazereti Kurası Münhalleri

Tercih Başvurusu ve Takip İşlemleri için;

https://pbs.saglik.gov.tr/

Detaylı Bilgi için;

http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,21078/74donem-devlet-hizmeti-yukumlulugu-mazeret-es-ve-saglik-kurasi.html


İrtibat teli arayın :

74. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası

Nerden Nereye: /

19.04.2017Münhal kadrolar yayımlanmıştır. Tercih başvuruları 20.04.2017 tarihi saat 18:00'e kadar Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

Güvenlik soruşturması yapılması için vakıf üniversitelerinden mezun olanlar ile açıktan atama ile atanacak olan adaylar (Kadroları Bakanlığımız ve devlet üniversitelerinde bulunanlar hariç) PBS üzerinden “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu” 29 Mart 2017 Çarşamba – 20 Nisan 2017 Perşembe Saat 18:00 tarihleri arasında doldurup kesinleştireceklerdir.


İlan Metni

Kura Takvimi

İsim Listeleri

Uzman Tabip İsim Listesi

Pratisyen Tabip İsim Listesi

Münhal Kadrolar


74’üncü Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Türk Silâhlı Kuvvetlerine ataması yapılacak pratisyen tabiplerin atamalarının yapılabilmesi için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması, ayrıca adayların Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı tarafından sevk edilecekleri hastaneden“TSK’da devlet memuru olur” raporu alması gerekmektedir. Bu nedenle Türk Silâhlı Kuvvetlerine (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı hariç) ataması yapılacak pratisyen tabipler aşağıdaki bağlantıda bulunan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz olarak doldurulacaklardır. Arkalı-önlü 4 (dört) suret çıktı alındıktan sonra herbirine fotoğraf yapıştırılacak ve imzalandıktan sonra hızlı posta (sadece PTTAPS ile – kargo şirketleri hariç) yoluyla 4 Adet nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne ivedi olarak gönderilmesi sağlanacaktır. 15 gün içerisinde söz konusu belgelerini Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığına ulaştırmayan pratisyen tabipler hakkından feragat etmiş sayılacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına atanan pratisyen tabiplerin işlemleri söz konusu Komutanlıklar tarafından yürütülecektir.


Adres: Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığı 06620 Cebeci /ANKARA


Tercih Başvurusu ve Takip İşlemleri için;


https://pbs.saglik.gov.tr/Detaylı Bilgi için;


http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,19828/74-donem-devlet-hizmeti-yukumlulugu-kurasi.html,


İrtibat teli arayın :

73. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası

Nerden Nereye: /

18.04.2017

Tebligat Sonuçları

14.03.2017 Tarihli  Tebligat Metni ve İsim Listesi

17.04.2017 Tarihli  Tebligat Metni ve İsim Listesi


Duyuru (14.02.2017) :73. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Türk Silâhlı Kuvvetlerine yerleşecekler hakkında duyuru.


73’üncü Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası sonucunda Türk Silâhlı Kuvvetlerine yerleşecek pratisyen tabiplerin atamalarının yapılabilmesi için Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılması gerekmektedir. Bu nedenle Türk Silâhlı Kuvvetlerine (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı hariç) yerleşecek pratisyen tabipler aşağıdaki bağlantıda bulunan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu eksiksiz olarak doldurulacaktır. Arkalı-önlü 4 (dört) suret çıktı alındıktan sonra her birine fotoğraf yapıştırılacak ve imzalandıktan sonra hızlı posta (sadece PTT APS ile– kargo şirketleri hariç) yoluyla 4 Adet nüfus cüzdanı fotokopisiyle birlikte Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Daire Başkanlığına ivedi olarak gönderilmesi sağlanacaktır. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına yerleşecek pratisyen tabiplerin işlemleri söz konusu Komutanlıklar tarafından yürütülecektir.


Adres: Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel TeminDaire Başkanlığı 06620 Cebeci  / ANKARA


http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,13169/73-donem-devlet-hizmeti-yukumlulugu-kurasi.html


İrtibat teli arayın :

Kalp Sağlığı İçin “Her Yaşta Fiziksel Aktivite”

Nerden Nereye: /

13.04.2017


Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü 10-16 Nisan Kalp Sağlığı Haftası kapsamında, kalp hastalıklarından korunmak ve sağlıklı yaşam kültürünün teşvik edilmesi amacıyla Ankara Atatürk Ortaokulu’nda  bir farkındalık etkinliği düzenledi.


Etkinlikte her yaşta hareketli yaşamın önemine vurgu yapmak amacıyla öğrenciler Beden Eğitimi dersine velileri ile birlikte çıktı. Beden eğitimi öğretmenlerinin eşliğinde öğrenci ve velilerden oluşturulan takımlar, ısınma hareketlerinin ardından  voleybol turnuvası gerçekleştirdi.


Etkinlikte görevli olan Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Selmin Karademir, kalp sağlığının çocukluktan başladığını belirtti. Karademir, düzenlenen farkındalık etkinliği ile sağlıklı yaşama ve düzenli fiziksel aktiviteye vurgu yapılarak toplumsal bilincin artırılmasının amaçlandığını dile getirdi.

Öğrenci ve velilere  kalp hastalıklardan korunmak için bilgiler veren ve egzersizin önemine değinen  Karademir,“Obezite ileride oluşabilecek kalp-damar hastalıklarından korunabilmek adına çok önemli. Biliyoruz ki Türkiye İstatistik Kurumunun obeziteyle ilgili yaptığı çalışmalarda; çocuklarda % 8,5 olan obezite oranın erişkinlerde çok daha yükseldiğini görüyoruz. Dolayısıyla çocukluk çağında biz çocukları nasıl eğitirsek o şekilde devam edecekleri için bunun önemini aslında çocukluk çağında vurgulamak gerekiyor. Nasıl sağlıklı beslenmeleri gerektiğini, rafine gıdalardan, asitli içeceklerden nasıl uzak durmaları gerektiğini öğretmek zorundayız. Çünkü ileride kalp-damar sorunları yaşamasınlar, sağlıklı olsunlar diye. Tabii ki sağlıklı beslenmeden sonra en önemli şey de egzersizi arttırmak. Normalde haftada 5 gün en az 30 dakika egzersiz yapmak lazım ki obeziteden korunalım ve ileride de kalp ve damarlarımızın sağlığını oluşturalım.” dedi.


Sağlıklı beslenme konusunda ailelere önemli görevler düştüğünü belirten Karademir, “Çocukların asitli yiyecekler,patates, hamur işlerinden uzak durmalarını sağlayacağız. Her gün mutlaka süt içecekler, peynir yiyecekler, yoğurt yiyecekler. Günde en az 1-2 porsiyon meyve yiyecekler. Haftada en az 2 defa tahıl yiyecekler ama balık da yemek zorundalar. Çünkü onların gelişebilmeleri için proteine de ihtiyaç var.Etlerini de yiyecekler ama tabii ki bunlar yağlı etler olmayacak. Çocukların ve özellikle de ailelerin bunlara dikkat etmeleri gerekiyor. Çocukların mutlaka belli bir spor programında olmaları gerekir. Bunun için biz çocukları spor yönünden teşvik etmeliyiz. Voleybola, yüzmeye, baskete gidebilirler. Çocuk neyi seviyorsa hareketlerini arttırmak adına bunları mutlaka yapmalıyız ve biz sağlıkçılar olarak da bunların üzerinde durmalıyız. Burada asıl iş tabi ki anne ve  babaya düşüyor. Çünkü çocukla onlar vakit geçiriyor. ” şeklinde konuştu.Etkinlik kapsamında okulda görev yapan öğretmenler ve okul yönetimi de spor kıyafetleri ile derse katıldı.Etkinlikte fiziksel aktivite sonrasında öğrenci ve velilere, doğal ve sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek için yeşil elma dağıtıldı.


İrtibat teli arayın :

Yeniden Yeşeren Hayatlar Umut Dağıttı

Nerden Nereye: /

05.04.2017


Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü ve Ankara Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi 1-7 Nisan Kanser Haftası kapsamında, kansere karşı vatandaşları bilgilendirmek için ortak etkinlik düzenledi.


Etkinlikte kansere karşı toplumsal farkındalık sağlayabilmek amacıyla bir alışveriş merkezinde stant kuruldu. Ankara Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Hastanesi’nde kanseri yenen hastalar, standı ziyaret eden vatandaşlara üzerinde kanserden korunmak için tavsiyelerin bulunduğu çam fidanları hediye etti. Stantta görevli olan Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ergün Yüksel ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Gülnihal Tufan ise vatandaşların merak ettikleri sorulara cevap vererek gün boyu bilgilendirme yaptılar. 


Tıbbi Onkoloji Uzm. Dr. Gülnihal Tufan, düzenlenen farkındalık etkinliği ile kanser hastalığıyla ilgili toplumsal bilincin artırılmasının amaçlandığı dile getirdi. Dünya genelinde kanser hastalığının görülme sıklığının yüksek olduğunu belirten Tufan, "Kanser dünya ölüm nedenleri arasında birinci sırada, Türkiye'de de kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alıyor. Türkiye'de her yıl yaklaşık 96 bin erkek ve 67 bin kadına kanser tanısı konulmaktadır." dedi. 


Kanserden korunmak için bireysel tedbirlerin alınabileceğinin altını çizen Tufan, bunun için kilo kontrolünün önem taşıdığını ve gün içinde yeterli fiziksel aktivite yapılması gerektiğini bildirdi.

Tufan, kanserden korunmak için tütün ürünleri ve alkol ve kimyasallardan uzak durulması, güneşin zararlı ışınlarından kaçınılması, yeterli ve dengeli beslenmenin yaşam biçimi haline getirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.İrtibat teli arayın :

2017 Yılı 2. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Atama Kurası

Nerden Nereye: /

05.04.20172017 YILI 2. DÖNEM İLK DEFA VE YENİDEN ATAMA KURASI İLAN METNİSağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama, yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacaktır.


http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,19887/2017-yili-2-donem-ilk-defa-ve-yeniden-atama-kurasi.html
İrtibat teli arayın :

THSK Aile Hekimliği Uygulaması Kapsamında 2017/1 İller Arası Sözleşmeli Aile Hekimi Yerleştirme Kurası

Nerden Nereye: /

03.04.2017

İlan Metni ve Münhal Pozisyonlar Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun www.thsk.gov.tr internet adresinde yayımlanmıştır.

Başvurular Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılmaktadır.

İlan Metni ve Münhal Pozisyonlara ulaşmak için tıklayınız.

http://www.yhgm.saglik.gov.tr/TR,19835/thsk-aile-hekimligi-uygulamasi-kapsaminda-20171-iller-arasi-sozlesmeli-aile-hekimi-yerlestirme-kurasi.htmlİrtibat teli arayın :

Tuza Dikkat Haftası Farkındalık Etkinliği

Nerden Nereye: /

27.03.2017


20-26 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası kapsamında Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü çalışanları, sağlıklı yaşam kültürünün teşvik edilmesi ve tuz tüketiminin azaltılmasına dikkati çekmek için farkındalık etkinliği düzenledi. Etkinlik için hazırlanan stantta sağlık çalışanları, vatandaşları fazla tuz kullanımına karşı uyardı. Alışveriş merkezinin girişinde konumlandırılan Sağlıklı Yaşam Aracı’nda görevli uzmanlar tarafından vatandaşların merak ettiği sorulara cevap verildi.


Bir alışveriş merkezinin yemek katında düzenlenen etkinlikte, tuzun uygun miktarda kullanımının önemini vurgulamak için sulu boya ile resimler yapıldı. Fazla tuz kullanımından dolayı işlevselliği bozulan resimler kitap ayraçlarına dönüştürüldü. Standı ziyaret eden vatandaşlara  #dahaaztuztüketin etiketli kitap ayraçları hediye edildi.

Hazırlanan stantta vatandaşlara bilgiler veren Nefroloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Siren Sezer, Dünya Sağlık Örgütü’nün 5-6 gram arasında önerdiği günlük tuz tüketiminin Türkiye’de 15 gram olduğunu açıkladı. Fazla tuz tüketimin başta hipertansiyon olmak üzere kalp ve damar sağlığını ciddi oranda bozduğunu belirten Siren  “Fazla tuz kullanımına bağlı olarak kan basıncının artmasıyla birlikte özellikle kalp krizi ve inme riski de artıyor.Dolaylı olarak ise mide kanseri, kemik erimesi ve böbrek taşı oluşumu gibi sağlık sorunlarına sebep oluyor” dedi. Sezer, tuz kullanımın azaltılması için sofralardan tuzun kaldırılmasını, az tuzlu ekmeklerin tercih edilmesini ve hazır gıdalardan çok ev yemeklerini tüketmek gerektiğini vurguladı. 


İrtibat teli arayın :

    Sayfa 1 ve 438 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 70 150 220 290 370 >
     Git 
     
Aktif Kullanıcı: 66 Üye Sayısı: 48339

Telif Hakkı © T.C.Sağlık Bakanlığı 2017