29 Mart 2017 Çarşamba
 
Sitede Ara
Bana Ulaşın
Bize Sorun
Bir Fikrim Var
Çözüm Arıyorum
Gündem
Kongre ve Konferanslar
Atamalar
Kariyer İmkanları
ALKIŞA DEĞER  
Şanlıurfa Bozova İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan Sağlık Memuru Mehmet Emin Doğan’ın yaptığı karakalem çalışmaları gerçeklerini aratmayacak derecede.
03.01.2013

Şanlıurfa Bozova İlçe Devlet Hastanesi’nde görev yapan Sağlık Memuru Mehmet Emin Doğan’ın yaptığı karakalem çalışmaları gerçeklerini aratmayacak derecede.


Doğan, lise yıllarında hobi olarak başladığı karakalem çalışmalarını 5 yıldır profesyonel düzeyde sürdürüyor. Birbirinden güzel çalışmaların altına imza atan Sağlık Memuru Doğan, siyasilerden sanatçılara kadar bir çok tanınmış isme ve görsel  çizime de çalışmalarında yer vermiş. 
Çağımızın en etkili öğrenme araçlarından olan interneti bir eğitim aracı gibi kullanan Doğan, internet sayesinde dünya’nın her köşesindeki karakalem ustalarıyla sürekli fikir alışverişleri yapmakta,her geçen gün tekniklerine yenilerini eklemektedir.


Realist Ressam Mehmet Emin Doğan’a göre resim çizmenin insan yaşamına katkısı mutluluğun tarifinden geçmektedir. Doğan, “Mutluluk düşünmeden durabildiğimiz anların toplamıdır.Şöyle ki gün içinde uyku dışında ne kadar düşünmeden dururuz, ya da hangi durumlarda düşünmediğimiz olur ? Kimisi balonla seyahat ederek düşünmez, kimisi rafting yaparken bir diğeri dağ sporu yaparken işte hepsinin ortak düşüncesi dünya dertlerinden biraz olsun uzaklaşmaktır. Resim yapmayı biraz gayretle herkesin başarabileceğini düşünüyorum.”dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın 400 bine yakın sağlık çalışanı ile  kendi bünyesinde  devasa bir çalışma potansiyeline sahip olduğunu belirten Doğan, “Bu enerjiyi doğru kullanabilirsek mükemmel başarılar ortaya çıkarabileceğimize inanıyorum. Örneğin bir röntgen teknisyeni iyi bir ressamsa,sanatından faydalanılabilir. Örnekleri arttırmamız mümkündür.Yeter ki o insanlara ayrıcalık tanıyalım o zaman herkesin üstün başarıları gün yüzüne çıkacaktır.  Aslında karakalem resim sanatı dünyada çok yaygın ve oldukça ciddiye alınıyor.Bu da çalışmalarımın içeriğinin genişlemesine neden oluyor. Bu bağlamda İl Sağlık Müdürlüğümüz adına karma “İnsan Sevgisi” konulu karakalem sergisini insanların beğenisine sunmaya hazırlanıyorum”dedi.

Sağlık çalışanımız Mehmet Emin Doğan’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

Mehmet Emin DOĞAN Kimdir?


Sanatçı 1976 yılında Adana'da doğdu. İlk orta, lise ve üniversite eğitimimi Adana'da tamamladı.Çukurova üniversitesi Radyoloji ve Anadolu üniversitesi Kamu Yönetimi mezunudur. Evli ve bir çocuk babasıdır.


 2017  © T.C. Sağlık Bakanlığı