30 Mart 2017 Perşembe
 
Sitede Ara
Bana Ulaşın
Bize Sorun
Bir Fikrim Var
Çözüm Arıyorum
Gündem
Kongre ve Konferanslar
Atamalar
Kariyer İmkanları
ALKIŞA DEĞER  
Op. Dr. Murat Songu Başarıları
20.01.2011
UZM.DR.MURAT SONGU
 
12 Nisan 1976 tarihinde İzmir’de doğan Uzm.Dr. Murat Songu, 2008 yılında ilk görev yeri olan İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak çalışmaya başlamıştır. Ağustos 2008 tarihinden itibaren geçici görevli olarak görevlendirildiği İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki hizmetine Temmuz 2010 tarihi itibari ile Başasistan olarak halen devam etmektedir. Evli ve bir kız çocuk (Ayşe Songu) babasıdır.

2005 ve 2006 yıllarında Fransa Bordeaux Üniversitesi ve Georges Portmann Enstitüsü’nde başlattığı çalışmaları ile 2008 yılında “Politzer Derneği Özel Ödülü”nü kazanan ikinci Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmuştur. 2009 yılında İzmir ilinden “Yılın Doktoru” seçilmiş; aynı yıl “Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı” tarafından verilen “Sağlığa Emek Verenler - Mansiyon Ödülü”nü kazanmış ve Sağlık Bakanlığı tarafından Takdirname ile ödüllendirilmiştir.

2010 yılında ahlaki değerlere verdiği önem, bilgiye ulaşma yolunda gösterdiği azim, çalıştığı kurumların ve ülkemizin uluslararası bilimsel saygınlığının artmasına olan katkıları vurgulanarak İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından “Türkiye Büyük Millet Meclisi Üstün Hizmet Ödülü”ne aday gösterilmiştir.

Etik çalışma prensipleri nedeni ile görevlendirildiği “Bilimsel Araştırmalar Etik Kurulu Üyeliği”ne “İzmir 4 No’lu Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Üyesi” olarak halen devam etmektedir. Uzmanlık süresince 28 tanesi “SCI İndeks”te olmak üzere 33 adet uluslararası, 7 adet ulusal yayınlanmış ya da yayın kararı alınmış bilimsel çalışma; çeşitli uluslararası dergilerde yayın aşamasında olan 12 adet bilimsel çalışma; 9 adet uluslararası, 26 adet ulusal bildiri; 4 adet uluslararası, 7 adet ulusal kitap bölümü ve 10 adet bilimsel etkinlikte davetli konuşmacılık ile hemen her gün ulusal ve uluslararası tıp literatürüne katkıda bulunmuştur.

Op. Dr. Murat Songu, yaptığı bilimsel çalışmalar neticesinde çeşitli uluslararası yayın sorumlulukları da üstlenmiştir. “International Journal of Medicine and Medical Sciences” dergisinde bölüm editörlüğü, “Journal of Cancer Research and Experimental Oncology” ve “World Journal of Otorhinolaryngology” dergilerinde yayın kurulu üyeliği, “The Laryngoscope”, “Acta Oto-Laryngologica”, “Annals of Otology Rhinology and Laryngology”, “Clinical Otolaryngology”, “European Archives of Oto-Rhino-Laryngology”, “Therapeutic Advances in Respiratory Disease”, “The Public Library of Science ONE”, “Journal of Cancer Research and Experimental Oncology”, “Journal of Medical Case Reports”, “International Journal of Medicine and Medical Sciences”, “Clinical Reviews and Opinions”, ve “Scientific Research and Essays” dergilerinde hakemlik görevlerini eşzamanlı olarak devam ettirmektedir.
 2017  © T.C. Sağlık Bakanlığı